+420 734 429 111 (Po-Ne 8:00-18:00)

+420 731 127 211 (For English)

Příběh Dárkovny


Osudové setkání

Když jsme se v roce 1997 seznámili, hlavou se nám honila spousta nápadů a mlhavých vizí do budoucna. Bydleli jsme v menším bytě v Praze a dočasně si vydělávali jako barmani. Chtěli jsme spolu trávit co nejvíce času, ale protože jsme oba pracovali na směny, v podstatě jsme se doma potkávali jen tu a tam. Navíc nás míchání koktejlů moc nebavilo. Nejlogičtějším řešením pro nás bylo založit si vlastní firmu, mít větší svobodu a nebýt na nikom závislí.

První obchod

Naše kamarádka v tu dobu otvírala obchod se sportovním oblečením v pasáži Černá růže a přivedla nás na myšlenku vybudovat si také svůj vlastní krámek. Dali jsme dohromady peníze a na podzim roku 1998 oslovili manažera nákupního centra. Řekl nám, že by uvítal obchod s dárky. K tomu jsme měli díky Nadině uměleckému vzdělání blízko a nápad prodávat lidem věci, které jim dělají radost, se nám líbil. Obchůdek jsme nazvali „Království malých radostí“, nakoupili zboží a čekali, co přijde. Učili jsme se za pochodu. Kombinace malých tržeb a velkého nájmu nás trochu znervózňovala, ale potom přišly Vánoce a všechny obavy se rozptýlily v neuvěřitelném pracovním tempu. Ani jsme nestačili zboží dovážet a balit. Po roce se obchod rozjel natolik, že jsme mohli najmout prodavačku. V Černé růži jsme zůstali ještě dalších šest let a během vánočních svátků prodávali naše dárečky i ve stánku v galerii Myslbek a na dalších vánočních trzích.

Nová výzva

Časem nás začaly oslovovat různé firmy s poptávkou výroby reklamních předmětů. Najednou jsme spolupracovali se společnostmi jako Zentiva, Sony, Samsonite, Tescoma, Sparkys, Fiskars a dalšími významnými hráči na trhu. Kooperace s velkými firmami nám otevřela nové obzory a přinesla spoustu příležitostí ukázat, co umíme. Realizované reklamní zakázky si můžete prohlédnout v sekci „Pro firmy“.

Cesta z města

Když se nám narodila první dcera, rozhodli jsme se odstěhovat za Prahu. S odchodem z města jsme spojili i stěhování našeho krámku. Lidé totiž začali více nakupovat v centrech na okraji Prahy a Černá růže se přeorientovala spíše na zahraniční klientelu. Zalíbila se nám Galerie Butovice, která se měla do roka otevírat. Prozatím jsme se usadili v bývalém Carrefouru ve Stodůlkách a změnili název našeho obchodu na „DÁRKOVNA“. Chtěli jsme, aby každý okamžitě věděl, co nabízíme. Mít jednoduché, čisté a srozumitelné jméno. Do Galerie Butovice jsme se přesunuli hned po jejím otevření a jsme tam spokojeni.

Dárkovna v síti

Nedávno nám ale začal být kamenný obchod trochu malý. Chtěli jsme rozšířit náš sortiment a nabídnout vám možnost poslat svým nejbližším, kamarádům nebo třeba obchodním partnerům krásný dárek nebo dárkový koš i z domova nebo kanceláře. Poskytnout vám příležitost objednat si výrobu stylových reklamních předmětů pro vaši firmu nebo si třeba dát vytvořit sadu nádobí s vaším monogramem, aniž byste se museli zvednout z křesla. Proto vznikla darkovna.com. Pokud to jen trochu půjde, rádi vyhovíme každé individuální zakázce. Budeme se snažit stále zlepšovat a poskytnout vám nejen kvalitní a originální zboží, ale i vlídný zákaznický servis a bonusy pro věrné zákazníky. Samozřejmě uvítáme jakékoli náměty a připomínky k našemu sortimentu, prodejně nebo samotnému
e-shopu.

Pokračovaním potvrzuji, že jsem starší 18 let.